Працюємо щодня з 9:00 до 17:00, субота з 10:00 до 15:00, неділя – вихідний

Статті
НАШ БЛОГ
Пам’ятник з натурального граніту

Могили знаменитих українців. Пам’ятник замовити

Нестор Махно

Багато відомих українці поховані за кордоном. Одним з них є Нестор Махно, який похований на кладовищі Пер-Лашез у Франції. Нестор Махно – військовий та політичний діяч, автор меморіалів “Спогади”. Згодом 25 липня 2009 року, йому поставили пам’ятник, місце розташування якого знаходиться в Україні в м.Гуляйполе. Форма меморіалу: Махно зображений на лавці, біля нього ящик з патронами та зброю. Монумент, виготовлений з гіпсу, спочатку був темно – коричневого кольору, але пізніше був пофарбований в золотисто-бронзовий. У день відкриття пам’ятника зібралося багато людей. Зараз же біля монумента дуже часто проходять різні міські заходи. Ще один пам’ятник відкрився в Нікополі. На масивному білому меморіалі зображений Махно у військовому мундирі на тлі коня.

Ярослав Мудрий

Ще одна відома всім особистість, яка похована за кордоном – Ярослав Мудрий. Довгий час вважалося, що останки Великого князя Київського зберігаються в Софійському соборі. Як з’ясувалося через якийсь час, вони були перевезені з Києва німецькими солдатами під час окупації. Можливим місцем знаходження останків є церква Святої Трійці в Брукліні.

Іван Мазепа

На сьогоднішній день, точне місце поховання останків гетьмана Івана Мазепи залишається невідомим. Але було встановлено, що раніше Мазепа був похований в с.Варніца, потім його перепоховали в Галаці біля церкви Святого Юрія.

Інші видатні українці, могили яких знаходяться в чужих краях, – Євген Коновалець (Нідерланди, Роттердам), Володимир Винниченко (Франція, Мужен), Марко Вовчок (Росія, Долинська), Олександр Довженко (Росія, Москва), Михайло Драгоманов (Болгарія, Софія ), Симон Петлюра (Франція, Париж), Іван Багряний (Німеччина, Новий Ульм).
У 2015 році Верховною Радою було схвалено проект створення в Києві національного Пантеону героїв, в інших містах – алей пам’яті Героїв України. Меморіальні комплекси такого виду існують у багатьох країнах світу. Наприклад, в Англії – Вестмінстерське абатство. У спорудженні знаходяться останки монархів та членів їх сімей, а також знамениті вчені та письменники. У Парижі – церква Святої Женев’єви. Меморіальний комплекс зберігає вічну пам’ять про Віктора Гюго, Еміля Золя, Луї Брайля та інших. На горі Мтацмінда знаходиться Пантеон Грузії, де поховані відомі журналісти та історики. Цілих два меморіальні комплекси споруджено в Польщі – у Варшаві та Кракові.

Замовити гранітні пам’ятники на могилу (в тому числі пам’ятники із сірого граніту) можна в інтернет-магазині Kamni DP. Також ми пропонуємо послуги проектування та благоустрою могил. Якщо у вас виникнуть питання, ви завжди можете звернутися до нас за консультацією, а вже потім пам’ятники замовити.

Залишіть коментар
Error!
Error!